KORFU-SARANDA

PROMY KORFU -SARANDA-KORFU

SPRAWDŹ POŁĄCZENIE :

Pomiędzy Korfu a Sarandą pływają wodoloty- podróż trwa 0,5h oraz promy – rejs trwa ok.1,5h.

KORFU: LOTNISKO- PORT

Z lotniska do przystani promowej można dojechać:

  • autobusem nr 15- rozkład jazdy na zdjęciu, bilet kosztuje 1, 70 euro, kupuje się go u kierowcy, lepiej mieć odliczone pieniądze. Autobus zatrzymuje się przed wjazdem do portu i potem na terenie portu blisko budynku do odprawy na podróż do Albanii. Jeśli nie kupiliście biletów on line, to kasy biletowe znajdują się około 550 m od wjazdu na przystań promową- można poprosić kierowcę o zatrzymanie się ( tickets to Albania), albo jak się nie zatrzyma, to wrócić by kupić bilety- potrzebne są dowody osobiste lub paszporty wszystkich podróżnych.

  • taxi – taksówki stoją na przeciwko wyjścia z lotniska, obecnie koszt to ok. 20 Euro za kurs- jak nie macie biletów, to podjedźcie taxi pod kasy biletowe, 1 osoba z dowodami idzie kupić, reszta jedzie pod terminal promowy lub taxi czeka, aż kupicie bilety

  • na piechotę – w google maps wyznaczcie trasę i macie spacer przez Korfu , ok. 25 minut ( z bagażami, w upale = NIE POLECAM !)

SARANDA- JAK DOSTAĆ SIĘ DO NASZYCH APARTAMENTÓW

BLUE, GOLD

-do apartamentów GOLD i BLUE możesz przejść z portu 850 m piechotą po płaskim lub skorzystać z taksówki

SILVER,YELLOW

 do apartamentów Silver , Yellow możesz pojechać autobusem – wysiadasz przy Hotelu Dorchester – powiedz Panu od biletów, gdzie chcesz wysiąść. Przystanek jest tuż obok apartamentów -LOKALIZACJA NA MAPIE.

DIAMOND

– do apartamentu Diamond możesz przejść promenadą lub podjechać jeden przystanek autobusem- przystanek PRZY RUINACH SYNAGOGI NA MAPIE

SARANDA - KORFU

Planując powrót przez Korfu, pamiętaj, że w Grecji jest już godzinę później, bilety na wodolot lub prom kupisz w biurach w pobliżu portu- sprawdź lokalizację na naszej mapie.

KORFU: PORT- LOTNISKO

Szczęśliwego lotu i do zobaczenia ponownie w naszych apartamentach!